O Škodě Yeti

Škoda Yeti je prvním SUV vyráběným pod značkou Škoda Auto. První zmínky o vozu se datují rokem 2005, kdy byla na autosalónu ve švýcarské Ženevě představena studie.

Škoda Yeti je zaměřena na maximální funkčnost uspořádání, inteligentní řešení a design. Škoda sama tvrdí o modelu Škoda Yeti, že je vytvořen v souladu s poslání kategorie SUV – „Není to proto žádný agresivní terénní vůz, který umožní neomezenou jízdu napříč divočinou. Škoda Yeti je ideální prostředník pro dosažení všech vytyčených cílů, partner pro všechny aktivně žijící lidi. Spolehlivě najde cestu na všechna místa, kde začíná dobrodružství… „

Exteriér Škoda Yeti

Karoserie je navržena tak, aby se obešla bez každodenního mytí, a snesla i nějaký ten škrábanec. Škoda Yeti prostě musí být krásný i po mnoha letech užívání. Přední části dominují velké světlomety s vysoko umístěnými mlhovkami a robustní odolný nárazník. Tvůrčí svobodu využili designéři naplno při konstrukci stěrače. V klidovém stavu splývá s linií A-sloupku. Díky symetrickému čelnímu sklu a dvěma paralelním dráhám může velmi rychle přejíždět po celé šířce a výšce skla. Stabilitu a robustnost zvýrazňují široké boční linie s výraznými hranami, nebo lakované B-sloupky s typickými rádiusy. Bílá, uprostřed prosklená střecha symbolizuje hravost a lehkost. Pronikající světlo vytváří příjemnou atmosféru uvnitř vozu Škoda Yeti.

Interiér

Design celého interiéru Škoda Yeti je podřízen účelu SUV, a je v mnohém inspirován světem sportu. Všechny ovládací prvky jsou navrženy tak, aby se daly pohodlně obsluhovat i v rukavicích. Středová konzola ukrývá zásobník na tekutinu se dvěma výsuvnými hadičkami. GPS navigace je vyjímatelná a přenosná, lze ji tedy použít i mimo vůz. Ve dveřích je integrována lékárnička. K zavěšení maličkostí slouží chytrý závěsný systém mezi sedadly. Praktická je i podlaha ve formě plastové vany, na ložné ploše opatřena navíc protiskluzovými lištami proti poškrábání.

Model Škoda Yeti vyráběný na platformě Octavia Scout v továrně Škody v Kvasinách je prodáván od května 2009.